POLSKA 13:18 27 maja 2018

Sakiewicz komentuje zawieszenie protestu: Wszystko wskazuje na to, że polityka odgrywała dużą rolę

Telewizja Republika
– Ludzi niepełnosprawnych będzie przybywało, dlatego że niepełnosprawność wiąże się nie tylko np. z wypadkami, ale także ze starością. Trzeba mieć plan pomocy dla tych ludzi. Chodzi o to, żeby niepełnosprawni mogli uczestniczyć w normalnym życiu i to jest problem cywilizacyjny, a nie tylko ekonomiczny. Trzeba mądrze myśleć, dobrze zaplanować środki i uwrażliwić na to społeczeństwo, a nie tylko urzędników – mówił w TVP Info Tomasz Sakiewicz.

– Po 40 dniach zawieszamy protest w Sejmie. Decyzja została podjęta jednomyślnie – powiedziała Iwona Hartwich.

Do tej decyzji odniósł się w TVP Info Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie".

Zdaniem Tomasza Sakiewicza "wszystko wskazuje na to, że w tym proteście polityka odgrywała dużą rolę".

– Chcieli jakoś zakłócić Zgromadzenie Parlamentarne NATO i pokazać, że niby coś jest w Polsce nie w porządku. To zupełnie się nie udało i ten protest gaśnie dzisiaj – mówił.

Redaktor podkreślił, że "jeżeli chodzi o porozumienie z  niepełnosprawnymi, to trzeba mieć na nie plan i to udoskonalać, a środowisko musi być na to wyczulone".

– Ludzi niepełnosprawnych będzie przybywało, dlatego że niepełnosprawność wiąże się nie tylko np. z wypadkami, ale także ze starością. Trzeba mieć plan pomocy dla tych ludzi.  Chodzi o to, żeby niepełnosprawni mogli uczestniczyć w normalnym życiu i to jest problem cywilizacyjny, a nie tylko ekonomiczny. Trzeba mądrze myśleć, dobrze zaplanować środki i uwrażliwić na to społeczeństwo, a nie tylko urzędników – wskazał Tomasz Sakiewicz.

M.N.

Źródło: tvp.info, niezalezna.pl

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE