POLSKA 12:01 13 lutego 2018

Samolot lecący z Lublina utracił łączność

wikimedia commons
Samolot linii Ryanair lecący z Lublina do Londynu stracił łączność radiową. Na około pół godziny piloci samolotu stracili łączność ze światem. Na sytuacje natychmiastowo zareagowała belgijska armia, która wysłała w przestrzeń powietrzną myśliwce F16.

Do sytuacji doszło w sobotę. Samolot pasażerski leciał z Portu Lotniczego Lublina do lotniska Stansted w Londynie. Jak informuje portal fly4free, po około dwóch godzinach lotu piloci stracili kontakt z kontrolerami ruchu lotniczego. Przez kilkanaście minut kontrolerzy próbowali się skontaktować z pilotami na różnych częstotliwościach, nie dawało to jednak żadnych efektów.

Samolot był odcięty od kontaktu ze światem przez około pół godziny. W sytuacjach takich jak ta natychmiast wysyłane są myśliwce po to, aby przechwyciły maszynę w powietrzu. Do akcji ruszyły dwa belgijskie myśliwce F-16. Informacje te potwierdziła belgijska armia za pośrednictwem Twittera.

 

 

Do pomocy wezwano również brytyjski myśliwiec Typhoon, który miał przejąc samolot nad terytorium Wielkiej Brytanii. W trakcie lotu udało się przywrócić łączność radiową i eskorta brytyjskiego samolotu nie była potrzebna. Belgijskie myśliwce wróciły do swoich zadań a samolot pasażerski bezpiecznie wylądował na londyńskim lotnisku.

 

Przewoźnik nie podaje przyczyn awarii.

AS

Źródło: onet

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE