POLSKA 10:56 14 marca 2018

Sasin: Kandydata PiS na prezydenta Warszawy poznamy po 10 kwietnia

Telewizja Republika
– Kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Warszawy będzie ogłoszony po 10 kwietnia – powiedział w środę szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. Jak dodał, kandydatury, które „leżą na stole”, to Michał Dworczyk, Patryk Jaki i Stanisław Karczewski.

– Ta decyzja jeszcze przed nami, ona rzeczywiście jest tuż-tuż, to już za chwilę się stanie. To jest kwestia - nie chcę mówić dni, bo myślę, że może troszkę dłuższy czas - ale naprawdę bardzo niewielu tygodni – powiedział Sasin w Polskim Radiu 24. – Myślę, że do wiosny wszystko będzie ogłoszone, (...) myślę, że to będzie po 10 kwietnia, że te decyzje zapadną i zostaną ogłoszone – dodał.

Poinformował, że wybór kandydata na prezydenta stolicy zostanie dokonany pomiędzy szefem kancelarii premiera Michałem Dworczykiem, wiceministrem sprawiedliwości Patrykiem Jakim i marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim.

– Nie chodzi o to, żeby wskazać jakiegokolwiek kandydata w tej chwili i mieć to niejako odhaczone. Chodzi o to, żeby wybrać takich kandydatów, którzy mają rzeczywiście szansę realnie w tych dużych miastach powalczyć o zwycięstwo – podkreślił.

– Zdajemy sobie sprawę, że duże miasta, szczególnie Warszawa, to nie są miejsca sprzyjające dla zwycięstwa (dla) kandydatów Prawa i Sprawiedliwości, że tutaj te sympatie liberalne są bardzo mocne, a szczególnie w Warszawie, ale to nie oznacza, że w Warszawie kandydat Prawa i Sprawiedliwości nie może wygrać – przekonywał.

– Wiemy, że może wygrać; wskazują na to również badania, że ta walka będzie walką wyrównaną, i dlatego musimy wskazać bardzo odpowiedzialnie kandydata - takiego, który ma największe szanse tę walkę pozytywnie rozstrzygnąć na korzyść Prawa i Sprawiedliwości – podkreślił Sasin.

Jak mówił, kierownictwo PiS rozważa też kandydatów w innych dużych miastach.
– Nie chcę powiedzieć, że mamy zawrót głowy od nadmiaru dobrych kandydatów, ale w każdym z tych miast jest po kilku kandydatów, którzy mogliby w tych wyborach, naszym zdaniem, wystartować – powiedział Sasin. – No i trzeba dokonać wyboru; jak mówię - rozstrzygnięcie niedługo – zapewnił.

M.N.

Źródło: Polskie Radio

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE