POLSKA 8:51 15 kwietnia 2019

Sasin: ZNP twardo stoi przy swoich propozycjach i nie chce ustąpić. Pytanie, w co gra ZNP

Telewizja Republika
Goszczący dziś w radiowej Jedynce szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin, rozmawiając z Katarzyną Gójską przekazał, że rząd ma pomysł na kolejny tury negocjacji z nauczycielskimi związkami zawodowymi. - Tymczasem Związek Nauczycielstwa Polskiego twardo stoi przy swoich propozycjach i nie chce ustąpić. Pytanie, w co gra ZNP - mówił w "Sygnałach dnia" Sasin.

 

Do sprawy egzaminów i strajku nauczycieli odniósł się w "Sygnałach dnia" Jacek Sasin, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów. 

- Wszystko wskazuje na to, że egzamin ósmoklasisty nie jest zagrożony. Mam informację z dzisiaj od MEN , że egzamin we wszystkich szkołach powinien się odbyć - powiedział Sasin. 

Minister dodał, że "kierownictwo Związku Nauczycielstwa Polskiego" od początku chciało doprowadzić do szantażowania nie tylko rządu, ale i wszystkich uczniów czy rodziców".

- Chcą brać ich za zakładników swojej akcji - kontynuował Sasin.

Sasin zapewnił także, że rząd stale chce ze związkami rozmawiać.

- Jest pomysł na kolejne tury negocjacji z nauczycielskimi związkami zawodowymi. W tej chwili mówimy o dwóch obszarach tych negocjacji. Tymczasem Związek Nauczycielstwa Polskiego twardo stoi przy swoich propozycjach i nie chce ustąpić. Pytanie, w co gra ZNP - dodał. 

 

PR

Źródło: Polskie Radio Jedynka

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE