POLSKA 12:07 12 sierpnia 2017

Sobczak: To bardzo dobry czas, widząc to, co dzieje się na świecie, żeby wracać do tego, co wydarzyło się w Fatimie

Telewizja Republika
– Film pokazuje, że Maryja wezwała do konkretnych rzeczy, niech te rzeczy się dzieją, potem przyjdzie pokój – mówił Andrzej Sobczak.

Gościem Telewizji Republika był Andrzej Sobczak z Rafael Film, dystrybutora filmu "Fatima. Ostatnia Tajemnica". Film wejdzie na ekrany polskich kin 16 sierpnia.

Sobczak podkreślił, że film jest bardzo ważny "w kontekście bardzo precyzyjnych wydarzeń historycznych". – Czy to co wydarzyło się w Fatimie sto lat temu ma bezpośrednie przełożenie na losy tych ludzi i świata – mówił.

Jak zauważył "o ile z pewnymi światopoglądowymi sprawami da się dyskutować, o tyle z przyczynami i skutkami historii nie da się". – Maryja obiecała, że jeśli nie zacznie się pokutować za grzechy, przyjdzie zagłada. W 1938 roku była wielka zorza polarna, potem przyszła wojna – przypomniał.

W filmie pojawiają się też wątki Polski, mimo że jego twórcami są Hiszpanie. Mówi się w nim m.in. o postaci św. Maksymiliana Kolbe. 

– Jeśli mamy dobrze ocenić konsekwencje Fatimy, musimy dobrze wiedzieć co tam tak naprawdę się wydarzyło. Na jakiej podstawie, na jakich relacjach świadków jest to oparte. Autorzy bazują np. na zdjęciach żydowskiego fotografa czy artykułach ateistycznych dziennikarzy. Film pokazuje, że Maryja wezwała do konkretnych rzeczy, niech te rzeczy się dzieją, potem przyjdzie pokój. To bardzo dobry czas, widząc to, co dzieje się na świecie, żeby wracać do tego, co wydarzyło się w Fatimie. "Pokutujcie, pokutujcie, a przyjdzie pokój na świat" – mówił gość TV Republika.

lml

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE