POLSKA 17:33 22 marca 2018

SZOK! Próba samobójcza w holenderskim parlamencie [WIDEO]

YouTube
Podczas czwartkowej debaty w niższej izbie holenderskiego parlamentu (Tweede Kamer) jeden z gości skoczył z galerii przeznaczonej dla widzów. Mężczyzna przeżył. Portal AD.nl informuje, powołując się na świadków, że była to próba samobójcza.

Mieszkaniec Groenlo próbował powiesić się w izbie niższej parlamentu w Hadze. 65-letni Hans Kamperman skoczył z publicznej galerii, ale sznur go nie utrzymał. Mężczyzna uderzył w rzędy siedzeń poniżej. Na sali trwała właśnie debata o przestępczości zorganizowanej. Kamera sejmowej telewizji uchwyciła reakcję przemawiającego właśnie posła Arno Rutte.

- Posłowie natychmiast podjęli działania, by ocalić mężczyźnie życie - powiedziała Khadija Arib, przewodnicząca Tweede Kamer. W materiałach wideo, które pojawiły się w internecie, widać reakcję posłów, którzy najpierw z przerażeniem zareagowali na czyn desperata, później rzucają się mu na ratunek.

Do zdarzenia doszło w trakcie wystąpienia Arno Rutte na temat przestępczości zorganizowanej. Na przekazach z Tweede Kamer widać reakcję parlamentarzysty.

 


M.N.

Źródło: polsatnews.pl

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE