POLSKA 21:34 6 grudnia 2017

SZOKUJĄCA SZOPKA BOŻONARODZENIOWA WE WŁOSZECH

Kolejna skandaliczna szopka! Najpierw Boże Narodzenie zostało wystawione na pośmiewisko w Ameryce, gdzie postawiono gejowską szopkę. Dwóch Józefów odzianych w różowe szaty, pochylało się nad Dzieciątkiem leżącym w żłobie. Kolejna kontrowersyjna szopka powstała we Włoszech, w mieście Cantenaso, w Bolonii. Tym razem tradycyjna stajenka, została zaprojektowana jako hołd wobec napływających ze wschodu imigrantów.

Należący do lewicowego ugrupowania burmistrz Stefano Sermenghi, doszukał się analogii pomiędzy Świętą Rodziną, a tzw. uchodźcami! I tak powstała skandaliczna Szopka Bożonarodzeniowa. Dzieciątko Jezus zamiast w żłobie, znajduje się w objęciach Maryi, która wraz z Synem siedzi w dmuchanym pontonie. Ponton ma nawiązywać do środka transportu jaki zazwyczaj jest wykorzystywany przez ryzykujących życiem, przeprawiających się przez Morze Śródziemne imigrantów. Zarówno maleńki Jezus jak i Jego Matka Maryja, zostali potraktowani, jako uchodźcy z Bliskiego Wschodu.

Pomysł spotkał się z głębokim oburzeniem lokalnego biskupa Ernesto Vecchi, który nazwał nową interpretacją Szopki Bożonarodzeniowej skandalem. Biskup powiedział, że przedstawiony obraz jest to pogwałceniem Narodzenia Pańskiego. „Istota bożonarodzeniowej Szopki domaga się, aby dziecko owinięte w pieluszki zostało położone w żłobie i należy to uszanować. Najważniejsza część stajenki nie może być reprezentowana przez łódź. Nie narzekam na to, że w stajence jest łódź, ale powinna być ona umieszczony w innej części, i z całą pewnością nie powinna gościć Dzieciątka Jezus i Maryi”.

CZYTAJ WIECEJ TUTAJ >>>

SM

Źródło: swiato-podglad.pl

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE