POLSKA 14:00 18 września 2018

Szpital ukrył 12 ciał noworodków. Były w pudełkach i plastikowych workach

zrzut ekranu: twitter.com/MikeSonko
​Gubernator Nairobi w Kenii zlecił przeprowadzenie śledztwa po tym, jak w jednym z miejskich szpitali podczas kontroli odkryto ciała 12 dzieci. Zwłoki były zapakowane w pudełka i plastikowe torby. Gubernator Sonko rozwiązał zarząd placówki w trybie natychmiastowym.

Gubernator Nairobi pojechał z kontrolą do szpitala w dzielnicy Pumwani w poniedziałek. Udał się tam, gdyż otrzymał raport, który wskazywał na liczne nieprawidłowości i zaniedbania w placówce.

- Podczas wizyty odkryłem 12 ciał noworodków, które zmarły w tajemniczych okolicznościach, a ich ciała ukryto w pudełkach i plastikowych torbach- wyjaśnił Sonko.

Wizytę gubernatora Sonko uwieczniono na filmie. Urzędnikwkroczył do szpitala i zażądał informacji na temat liczby zgonów noworodków tego dnia. Pracownik odpowiedział, że od piątku zanotowano jedynie jeden zgon. Sonko mówił wówczas, że informacje, jakie posiada wskazują na zdecydowanie wyższą liczbę.

Sonko poprosił pracownika szpitala o otwarcie szeregu pudełek i plastikowych toreb składowanych w jednym z pomieszczeń, część z nich była schowana pod znajdującym się tam stołem. Okazało się, że wewnątrz znajdowało się 12 ciał.

Sonko oznajmił, że sprawą musi zająć się policja.

- Chowacie ciała w plastikowych torbach. To istoty ludzkie – grzmiał gubernator.

Wciąż nie wiadomo, co było przyczyną śmierci dzieci i co stało się z ich matkami. 

- Wszyscy odpowiedzialni za tę sytuację staną przed sądem - zapowiedział.

Urzędnik zlecił też przeprowadzenie śledztwa.

PR

Źródło: rmf24, twitter.com/MikeSonko

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE