POLSKA 8:05 17 kwietnia 2018

Szymon Szynkowski vel Sęk: Nie mnie płakać nad PO, im jest im gorzej, tym lepiej jest dla obywateli

Telewizja Republika
Gościem redaktora Aleksandra Wierzejskiego w programie „Prosto w oczy” był poseł PiS Szymon Szynkowski vel Sęk. Głównymi tematami rozmowy było aresztowanie Gawłowskiego oraz konwencja Prawa i Sprawiedliwości.

Redaktor zaczął rozmowę od przywołania sprawy zatrzymania sekretarza generalnego PO. Poseł wskazał, że jest to bardzo ważna postać w strukturach PO, mimo, że nie pokazywał się zbyt często w mediach, sprawował ważne stanowisko.

- Nie był może pierwszoplanową postacią, bo mało występował w mediach ale był sekretarzem generalnym więc był bardzo ważną osobą w partii. Jeśli osoba pełniąca taką funkcję trafia za kratki i dopiero ma być debata czy go odwołać, pokazuje to w jakim stanie jest ta formacja obecnie – stwierdził.

- Halicki powiedział na konwencji, że PO chce iść drogą Hanny Gronkiewicz-Waltz, myśląc, że wygra wybory oczywiście, ale to pokazuje ich prawdziwy tok działania, jeśli chcą iść drogą czyścicieli kamienic. Nie mnie płakać nad PO, im jest im gorzej, tym lepiej jest dla obywateli Polski – oznajmił Szynkowski vel Sęk.

- Mnie dziś zastanawia, że gdy stawiano zarzuty Gawłowskiemu, mówiono, że prokuratura jest pod wpływem politycznym, ale na szczęście to sąd to rozstrzygnie sprawę. Teraz gdy sąd zadecydował o szczególnym środku zapobiegawczym jakim jest areszt, to okazuje się, te że sąd też nie jest niezależny. To coś niewiarygodnego. Jeśli coś odpowiada PO to jest niezależne i obiektywne ale jeśli jest decyzja wbrew PO to jest PiS-owska i upolityczniona – powiedział poseł.

Członek Prawa i Sprawiedliwości był jedną z osób, która tak jak premier Morawiecki i prezes Jarosław Kaczyński, wyruszył w Polskę, by spotykać się z mieszkańcami. Przekazał, o co pytali go przede wszystkim mieszkańcy miejscowości, w której był.

- Byłem w Nakle nad Notecią, wybieram się też na Podkarpacie w najbliższy weekend. Naszą ambicją jest słuchać polaków, pokazywać co zrobiliśmy ale i wsłuchiwać się w potrzeby. Jesteśmy po to by służyć. W Nakle, pytano mnie czy prokuratura nie powinna szybciej podejmować działań. Ja tłumaczyłem, że prokuratura jest niezależna i działa wg swoich zasad i tempa. Wymagana jest cierpliwość i wszystkich którzy oczekują pilnych działań o nią proszę. Ważne jest zebranie mocnego materiału dowodowego jak w sprawie Gawłowskiego, by móc postawić mocne zarzuty – stwierdził poseł.

prosto_w_oczy

Szymon Szynkowski vel Sęk powiedział w rozmowie z redaktorem Wierzejskim, że głównym celem konwencji PiS było podsumowanie dotychczasowych działań rządu oraz zaprezentowanie nowych projektów - „Piątki Morawieckiego”. Gość studia Telewizji Republika podkreślił także, jak ważną propozycją jest obniżenie CIT.

- CIT będzie najniższy ze wszystkich krajów UE. Kiedy pierwszy raz obniżyliśmy go z 19 do 15 proc. to wpływy do państwa wzrosły. Przedsiębiorcy wyszli z szarej strefy. Chcieli byśmy tez obniżyć VAT ale nie da się zrobić wszystkiego naraz – stwierdził poseł Szynkowski vel Sęk.

Poseł zapowiedział, że niebawem zostaną zaprezentowani kandydaci na prezydentów dużych miast.

PR

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE