POLSKA 14:05 18 października 2018

Takie są wyroki sądów - usłyszał m.in. zarzut przyjęcia ponad 30 mln złotych łapówki, ale jeśli zapłaci 2 mln, wyjdzie na wolność

Telewizja Republika
Główni podejrzani w sprawie warszawskich reprywatyzacji - były wiceszef Biura Gospodarowania Nieruchomościami w stołecznym Ratuszu Jakub R. i jego matka Alina D. mogą opuścić areszt jeśli wpłacą poręczenie majątkowe. Taką decyzję podjął Sąd Okręgowy w Warszawie.

Na dzisiejszym posiedzeniu niejawnym sąd zmienił środek zapobiegawczy wobec podejrzanych z aresztu na kaucję. W przypadku Jakuba R. to kwota 2 milionów złotych, w przypadku jego matki Aliny D. - 500 tysięcy złotych. Na wpłacenie kwoty podejrzani mają czas do 16 listopada.

Jakub R. i Alina D. przebywają w areszcie od ponad półtora roku. Na początku miesiąca do sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko nim oraz siedmiu innym osobom.

Jakub R. usłyszał zarzuty między innymi przyjęcia ponad 30 milionów złotych w związku z bezprawną reprywatyzacją działki przy Placu Defilad w centrum Warszawy. Jego matka, Alina D. miała brać udział w oszustwie przygotowanym przez syna.

 

Jak dowiedział się „Fakt”, dziś do sądu ma wpłynąć akt oskarżenia w sprawie najgłośniejszej reprywatyzacji w stolicy, czyli działki przy ul. Chmielna 70 tuż przy Pałacu Kultury i Nauki. W akcie ma znaleźć się też dowód, że łapówką dla decydującego w tej sprawie wiceszefa Biura Gospodarki Komunalnej w stołecznym Ratuszu Jakuba R. miała być połowa tej działki czyli równowartość ok. 80 mln złotych. To oznacza, że mamy do czynienia z największą udowodnioną łapówką w historii III RP!

http://telewizjarepublika.pl/najwieksza-lapowka-w-historii-polski-ma-zwiazek-z-warszawska-reprywatyzacja-kwota-wprowadza-w-oslupienie,71047.html

PR

Źródło: IAR

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE