POLSKA 14:47 13 czerwca 2018

Takiej sytuacji jeszcze nie było! Kwaśniewski, Wałęsa, Komorowski, Sikorski i inni proszą UE o pomoc w obaleniu rządu polskiego!

Zrzut ekranu z serwisu YouTube/Niezależny Serwis Wiadomości 2
Organ targowicy, czyli "Gazeta Wyborcza" opublikowała list podpisany m.in. przez Bronisława Komorowskiego, Aleksandra Kwaśniewskiego, Lecha Wałęsy adresowany do Komisji Europejskiej, w którym przypominają, że 3 lipca wejdzie w życie ustawa o Sądzie Najwyższym, która "ostatecznie zniesie w Polsce zasadę trójpodziału władzy i istotę demokratycznego państwa prawa". Proszą w liście o obronę Polski przed obecnym rządem - czyli mówiąc wprost: prośba o obalenie demokratycznie wybranej władzy w Polsce.

List byłych prezydentów, premierów i opozycjonistów opublikowała "Gazeta Wyborcza". Autorzy listu przypominają, że "od upadku komunizmu w 1989 roku Polska była jednym z pionierów demokratycznych przemian w Europie Środkowej i Wschodniej". To zaowocowało członkostwem w NATO i Unii Europejskiej.

"3 lipca w Polsce wejdzie w życie ustawa o Sądzie Najwyższym, która ostatecznie zniesie w Polsce zasadę trójpodziału władzy i istotę demokratycznego państwa prawa. Zasadę, która stanowi tożsamość Unii Europejskiej jako instytucji oraz idei zjednoczonych państw" - podkreślają autorzy listu.

"Mechanizmy obrony państwa prawa w Polsce okazały się zbyt słabe" - oceniają byli prezydenci i premierzy. "Pomimo silnego oporu i głośnego sprzeciwu wydobywającego się z głębi społeczeństwa obywatelskiego partia rządząca kończy dzieło demontażu systemu trójpodziału władz, łamiąc wprost zapisy polskiej konstytucji" - dodają.

"Ostatnią instancją, która może obronić polską praworządność, jest Unia Europejska. Nie będzie demokratycznej Polski bez państwa prawa. Nie będzie Europy bez wartości. Nie będzie wolności bez praworządności" - kończą autorzy.

 Ten list nie pozostawia złudzeń. Polacy powinni dowiedzieć się kim naprawdę są m.in. Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski oraz Bronisław Komorowski, a także byli premierzy: Włodziemirz Cimoszewicz, Leszek Miller, Marek Belka oraz Kazimierz Marcinkiewicz. W gronie sygnatariuszy listu znalazło się także kilku byłych ministrów spraw zagranicznych: Andrzej Olechowski, Dariusz Rosati, Adam Rotfeld oraz Radosław Sikorski oraz byli opozycjoniści: Władysław Frasyniuk, Bogdan Lis i Zbigniew Bujak.

 

sm

Źródło: Telewizja Republika/Gazeta Polska

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE