POLSKA 18:55 9 sierpnia 2018

To się w głowie nie mieści! Zboczeniec - „wychowawca”, molestował seksualne dziewczynki klas 0 - III

fotografia ilustracyjna, fot: pixabay
Prokuratura Rejonowa w Krośnie Odrzańskim skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko nauczycielowi jednej ze szkół podstawowych w województwie lubuskim. Podejrzanemu zarzucono popełnienie przestępstwa wielokrotnego doprowadzania małoletnich uczennic klas od "O" do III, do innych czynności seksualnych, których dopuścił się wykorzystując naiwność i zaufanie małoletnich do oskarżonego jako wychowawcy.

W toku śledztwa ustalono, że do zdarzeń będących przedmiotem postępowania dochodziło w czasie trwania lekcji, jak również w czasie przerw, kiedy dzieci pozostawały w klasie pod opieką oskarżonego i na zajęciach pozalekcyjnych prowadzonych przez oskarżonego w III klasie szkoły podstawowej.

Małoletnie pokrzywdzone zostały przesłuchane z udziałem psychologa. Dziewczynki potwierdziły w swoich zeznaniach okoliczności, które wcześniej relacjonowały swoim matkom. Jak wynika z opinii psychologa uczestniczącego w przesłuchaniu  małoletnich, ich zeznania są w pełni wiarygodne, a dzieci nie wykazują skłonności do konfabulacji. Zdaniem biegłego oskarżony wykorzystał niedojrzałość pokrzywdzonych, ich wiek i związaną z nim naiwność, a także zaufanie dziewczynek.

Przesłuchany w toku postępowania przygotowawczego w charakterze podejrzanego nie przyznał się do zarzucanych przestępstw. Analizując zgromadzony w sprawie materiał dowodowy prokurator uznał,  iż linia obrony oskarżonego zaprezentowana w składanych przez niego wyjaśnieniach jest niewiarygodna, w szczególności w zestawieniu z materiałem dowodowym zgromadzonym w toku prowadzonego śledztwa.

Na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec podejrzanego  środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Oskarżonemu grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności - poinformował dział prasowy prokuratury krajowej!

 

PR

Źródło: pk.gov.pl, Telewizja Republika

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE