POLSKA 14:03 12 lipca 2018

Totalny obłęd Facebooka. Uznał historyczny dokument za … „mowę nienawiści”!

Algorytm Facebooka zakwestionował fragment amerykańskiej Deklaracji Niepodległości.

W związku ze Świętem Niepodległości, które w Stanach Zjednoczonych obchodzone jest 4 lipca, niewielka teksańska gazeta „The Liberty County Vindicator” publikowała za pośrednictwem serwisu społecznościowego Facebook cytaty z Deklaracji Niepodległości, aby podnieść świadomość historyczną swoich czytelników. Niespodziewanie jeden z postów został zablokowany, a gazeta otrzymała informację, iż łamie on standardy społeczności w zakresie mowy nienawiści.

Sporny fragment zawierał bowiem sformułowanie „bezlitośni indiańscy dzikusi”. Jak to dowcipnie skomentował redaktor Casey Stinnett: „być może gdyby Thomas Jefferson napisał ‘Rdzenni Amerykanie na trudnym etapie rozwoju kulturalnego’, zabrzmiałoby to lepiej. Niestety Jefferson, jak większość ówczesnych brytyjskich osadników, nie miał zbyt przychylnej opinii na temat Rdzennych Amerykanów”.

Jak potwierdziła gazeta, serwis społecznościowy przyznał się do błędu, przywrócił sporny post i przeprosił za omyłkę. Według komentarza umieszczonego na blogu innego dziennikarza, zastępcy redaktora naczelnego magazynu politycznego „Reason” to właśnie pokazuje problem, jaki stanowi automatyczne wyszukiwanie potencjalnie obraźliwych treści. „Robot nauczony, aby wyszukiwać politycznie niepoprawny język, nie jest dość mądry, żeby wykryć, kiedy ten język wchodzi w skład dokumentu o historycznym znaczeniu”. 

 

sm

Źródło: swiato-podglad.pl

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE