POLSKA 19:50 16 kwietnia 2018

Totalny odlot! Sputnik radzi, jak przeżyć wybuch jądrowy - biegnij, gdy zobaczysz grzyb atomowy

pixabay
Rosyjski serwis "Sputnik" radzi, co robić, gdy rozpocznie się III wojna światowa. Rady kremlowskiego medium wydają się być co najmniej absurdalne - "Biegnij, gdy zobaczysz grzyb atomowy'' - taki tytuł nosi poradnik.

,,Po wybuchu jądrowym należy odczekać przed wyjściem z domu'' - ,,Sputnik'' twierdzi, że nie należy wychodzić z domu przez około trzy dni, po tym czasie poziom promieniowania będzie znacznie mniejszy. Serwis podkreśla, że nie wolno patrzeć w stronę grzyba jądrowego, bowiem można poparzyć siatkówkę. Ich zdaniem ze schrony mogą posłużyć jedynie głęboko położone stacje metra. 

..Nie wolno panikować, trzeba włączyć telewizję, by dowiedzieć się, co się stało'' - Rosyjski poradnik zakłada, że nie można liczyć na łączność komórkową po wybuchu konfliktu nuklearnego. Jego twórcy podkreślają, że należy czekać w bezpiecznym miejscu na ratowników, bo "jedynie oni wiedzą, co trzeba robić".

Głównym zadaniem ,,Sputnika'' jest sianie moskiewskiej propagandy - W ostatnim czasie trwa ożywiona dyskusja na temat III wojny światowej między USA a Rosją. W mediach i na portalach społecznościowych ciągle pojawiają się materiały o nadciągającej "apokalipsie jądrowej", co prowokuje u wielu ataki strachu i histerii - napisali twórcy poradnika

Najwyraźniej Władimir Putin postanowić zacząć siać panikę wśród Rosjan, bowiem będzie mu łatwiej manipulować zastraszonymi wojną ludźmi. 

AS

Źródło: o2

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE