POLSKA 15:43 19 września 2018

Tragedia w Tatrach! Nie na szlaku, a na drodze... Nie żyje jedna osoba i niedźwiedź

cas.sk
Ostatnio informowaliśmy o zmarłej niedźwiedzicy, którą znalazła grupa turystów po słowackiej stronie Tatr. Dziś podajemy kolejną informację z udziałem zwierzęcia. Do tragicznego wypadku doszło w okolicach słowackiej miejscowości Liptovská Osada.

Sytuacja miała miejsce na drodze biegnącej przez Park Narodowy Niżne Tatry. Kierowca samochodu osobowego wyprzedzał we mgle ciężarówkę. W tym czasie na drogę wbiegł niedźwiedź. Pojazd potrącił zwierzę, stracił przyczepność i zderzył się z jadącym z naprzeciwka samochodem ciężarowym.

W wyniku zderzenia, zginął siedzący z tyłu pasażer osobówki; żona kierowcy odniosła poważne obrażenia. Niedźwiedź nie przeżył.

Ostatnio informowaliśmy, że w rejonie Górnego Smokowca, niedaleko tzw. Drogi Wolności, turyści natknęli się na martwą niedźwiedzicę. Przyrodnicy zdołali ustalić, że ta żyła ok. 8 lat, a zdechła 2-3 tygodnie wcześniej.

Najprawdopodobniej zmarła na skutek obrażeń, jakie odniosła po potrąceniu przez samochód.

Kierowcom podróżującym po obszarach górskich przypominamy o zachowaniu wzmożonej ostrożności, szczególnie przy ograniczonej widoczności. Zderzenie ze zwierzęciem, które nagle wybiegło z lasu (nie tylko niedźwiedź, lecz również np. jeleń) może skończyć się tragicznie…dla obu stron.

Zdjęcia z miejsca wypadku udostępnił portal cas.sk.

ciysgq1tgyalkogz0pxg_tragicknehoda_670

gz1sq5f3tkraf0udogvcw_pozrkeskaminomsaosobnautoocitlomimocesty

 

am

Źródło: cas.sk, tatromaniak.pl

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE