POLSKA 9:42 14 lutego 2018

Uważaj na nielegalny hazard – ostrzeżenie ministerstwa finansów

twitter
171 nielegalnych automatów do gier trafiło do magazynów Izby Administracji Skarbowej w Warszawie. Od początku 2018 roku, Funkcjonariusze Działu Realizacji Mazowieckiego Urzędu Celno - Skarbowego ujawnili i zabezpieczyli maszyny do gier o szacunkowej wartość około 1,7 mln złotych – poinformowało Ministerstwo Finansów.

Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Warszawie skomentował temat gier hazardowych i odpowiedzialności za nielegalny hazard, o którym często właściciele małych sklepów, którzy godzą się na wstawianie tam maszyn, nie mają pojęcia.

„Automaty do gier hazardowych bardzo często są umieszczane w niepozornych miejscach takich jak lokalne bary, kioski lub małe sklepy spożywcze. Z naszego doświadczenia wynika, że osoby wynajmujące powierzchnię, na której ustawiona jest maszyna do gry często nie zdają sobie sprawy z odpowiedzialności karnej-skarbowej, jaka na nich ciąży. Jestem przekonany, że świadomość konsekwencji pozwoli na racjonalne podejmowanie decyzji w tym obszarze, bowiem kary za urządzanie gier na automatach bez wymaganej koncesji wynoszą nawet 100 tys. zł od każdej zabezpieczonej maszyny. Ponadto zgodnie z prawem odpowiedzialność ponoszą nie tylko podmioty organizujące nielegalne gry, ale przede wszystkim właściciele lokali, w których się one odbywają.” – powiedział Robert Antoszkiewicz, Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Warszawie.

Warto wiedzieć, że w myśl art. 23a ustawy o grach hazardowych - automaty do gier, urządzenia losujące i urządzenia do gier mogą być eksploatowane przez podmioty posiadające koncesję lub zezwolenie na prowadzenie działalności w zakresie gier losowych lub gier na automatach oraz przez podmioty wykonujące monopol państwa, po ich zarejestrowaniu przez naczelnika urzędu celno-skarbowego.

Wszelkie informacje dotyczące nielegalnej praktyki hazardowej można zgłaszać pod Krajowy Telefon Interwencyjny 800 060 000 oraz pod adresem e-mail: powiadom-clo@mf.gov.pl.

PR

Źródło: Centrum Prasowe PAP

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE