POLSKA 15:17 24 marca 2019

W Wielkiej Brytanii aż wrze! Umowa ws. brexitu w zamian za dymisję Theresy May?

Flickr
- Czołowi politycy rządzących konserwatystów sugerują brytyjskiej premier Theresie May dymisję w zamian za poparcie dla umowy dotyczącej brexitu - informuje BBC.

Niewskazani z nazwiska politycy mówią BBC, że mogą poprzeć porozumienie, jeśli będą wiedzieć, że to nie premier May będzie prowadziła dalsze negocjacje z Unią Europejską. Zdaniem brytyjskiej prasy, członkowie jej gabinetu rozważają wymuszenie rezygnacji premier i zastąpienie jej przejściowym szefem rządu. 

Umowa dotycząca wystąpienia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, którą wynegocjowała premier May, została już dwukrotnie odrzucona w Izbie Gmin, wciąż nie jest jasne, czy odbędzie się trzecie głosowanie nad umową. 
Wczoraj w centrum Londynu setki tysięcy Brytyjczyków demonstrowały przeciwko opuszczeniu przez ich kraj Unii Europejskiej. Domagali się oni również przeprowadzenia drugiego referendum, które mogłoby odwołać brexit.
Sondaże pokazują od wielu miesięcy stabilną, ale niewielką przewagę zwolenników pozostania kraju w Unii. 

Przeciwnicy podkreślają jednak, że próba organizacji drugiego referendum byłaby niedemokratyczna, bo przekreślałaby poprzednie referendum, w którym wzięło udział ponad trzydzieści milionów obywateli Królestwa. Jest to również stanowisko premier Theresy May, która mówiła w tym tygodniu: "Zadaliśmy już wam pytanie, a wy daliście nam swoją odpowiedź". 

M.N.

Źródło: IAR, media

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE