POLSKA 10:46 14 września 2018

Waszczykowski: Niemcy postępują złośliwie

Telewizja Republika
- Przyznając wizę szefowej Fundacji Otwarty Dialog Ludmile Kozłowskiej, Niemcy postępują złośliwie; powinni respektować prawo europejskie i wycofać się z tej decyzji - ocenił b. szef MSZ Witold Waszczykowski w rozmowie na antenie Radia ZET.

Ludmiła Kozłowska - obywatelka Ukrainy i prezes Fundacji Otwarty Dialog, została deportowana z terytorium Unii Europejskiej do Kijowa 14 sierpnia przez alert, jaki polskie władze zamieściły w Systemie Informacyjnym Schengen.

Wczoraj, informowaliśmy państwa o tym, że Kozłowskiej, została przyznana specjalna wiza do Niemiec, aby w czwartek mogła wziąć udział w wysłuchaniu w niemieckim parlamencie zatytułowanym "Prawa człowieka w niebezpieczeństwie - demontaż praworządności w Polsce i na Węgrzech"

B. szef MSZ Witold Waszczykowski w rozmowie na antenie Radia Zet, przekazał, że Fundacja Otwarty Dialog była sprawdzana przez różne instytucje polski" ze względu na to, że propagowała scenariusz obalenia polskiego rządu.

- Z tego powodu Ludmiła Kozłowska dostała zakaz wjazdu do Polski i do Unii Europejskiej - zaznaczył.

- Niemcy postępują złośliwie, ponieważ powinni respektować prawo europejskie - podkreślił b. szef MSZ.

Jak mówił, Polskę oskarża się o to, że ta "rzekomo gwałci jakieś wartości europejskie".

- Natomiast tu jest oficjalny zakaz wjazdu do Unii Europejskiej i został brutalnie pogwałcony w sposób złośliwy przez Niemców. I za to ambasador niemiecki chyba wczoraj został wezwany i upomniany - powiedział b. szef MSZ.

Zdaniem Waszczykowskiego, niemiecki wywiad został skompromitowany.

 

PR

Źródło: Radio Zet

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE