POLSKA 18:00 9 sierpnia 2018

Współodpowiedzialny śmierci 246 osób w atakach z 11 września, wyjdzie na wolność z niemieckiego więzienia

twitter
Jak przekazał "Bild Zeitung", w połowie października, po piętnastu latach odsiadki, Marokańczyk Mounir el Motasadek ma opuścić niemieckie więzienie. Mężczyzna został w 2007 roku uznany za winnego współudziału w zamordowaniu ponad 246 osób w zamachach terrorystycznych w Stanach Zjednoczonych 11 września 2001 roku.

 

Mounir el Motasadek był pierwszym zamieszanym w zamachy z jedenastego września islamskim terrorystą, który stanął przed sądem i został skazany.

Sąd w Hamburgu, wymierzył mu karę 15 lat bezwzględnego więzienia. W 2001 roku ówczesny student hamburskiej uczelni Mounir el Motasadek utrzymywał bliskie kontakty z grupą terrorystów, którzy przygotowali w Hamburgu i później przeprowadzili 11 września ataki na Stany Zjednoczone.

W 2014 roku Federalny Trybunał Sprawiedliwości odrzucił prośbę terrorysty o przedterminowe zwolnienie, uznając go wtedy za wyjątkowo groźnego i niebezpiecznego.

Jak twierdzi "Bild Zeitung", faktyczny termin zwolnienia Marokańczyka przypada na dziewiętnasty stycznia 2019 roku, ale hamburski sąd, aby uniknąć rozgłosu, postanowił go zwolnić wcześniej i sprawę utrzymać w tajemnicy.

Po zwolnieniu Mounir el Motasadek od razu ma zostać odesłany do Maroka. 

 

PR

Źródło: IAR, faz.net

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE