POLSKA 18:55 5 lutego 2019

Wstrząsający wypadek amerykańskiej alpejki Lindsey Vonn. ZOBACZ NAGRANIE

YouTube
Bardzo groźnie wyglądał wypadek Lindsey Vonn. Amerykańska alpejka upadła podczas mistrzostwach świata w szwedzkim Aare. Startowała w supergigancie. Miał to być jej przedostatni występ przed zakończeniem kariery.

Na razie nie wiadomo, w jakim stanie jest Lindsey Vonn. Na filmach widać, jak wypada z trasy, przewraca się i z dużą siłą uderza w siatki zabezpieczające. 

34-latce natychmiast pomogły osoby pracujące w obsłudze mistrzostw. Podnieśli Vonn, która później powoli zjechała do mety.

 

W ubiegłym tygodniu Vonn ogłosiła, że 10 lutego kończy karierę. Muszę zaakceptować fakt, że już dłużej nie dam rady startować - napisała na Instagramie Vonn. W mistrzostwach świata w Aare wystąpię w zjeździe i supergigancie i będą to ostatnie zawody w mojej karierze - dodała.

 

34-letnia Lindsey Vonn to 82-krotna triumfatorka zawodów Pucharu Świata. Amerykanka od dłuższego czasu zmaga się z kontuzjami. W lutym 2016 roku doznała poważnego urazu kolana, co oznaczało dla niej koniec sezonu. Później podczas treningu złamała kość ramieniową. Ostatnio musiała się wycofać z zawodów z powodu urazu nerwu strzałkowego.

WIDEO Z WYPADKU: 

 

M.N.

Źródło: RMF FM, YouTube, media

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE