POLSKA 16:45 18 marca 2018

Wybory w Rosji. Opozycjoniści nie są wpuszczani do lokalów

wikimedia
W Rosji trwają wybory prezydenckie. Obserwatorzy wskazują na oszustwa oraz manipulacje. Pojawią się głosy, że niektóre osoby głosowały wielokrotnie. Ponadto osoby popierające Aleksieja Nawalnego, którego nie dopuszczono do startu w wyborach, nie zostały wpuszczone do lokali wyborczych.

Cieniem na wyborach szefa państwa kładą się dowody mniejszych i większych manipulacji  - napisało DPA w korespondencji z Moskwy. 

Obserwatorzy wyborów związani z Aleksiejem Nawalnym - przywódcą opozycji walczącym z korupcją, któremu nie pozwolono na kandydowanie w wyborach poinformowali, że uniemożliwiono im dostęp do wielu lokali wyborczych. 

Ponadto obserwatorzy wyborów poinformowali, że dochodziło do przypadków kilkukrotnego głosowania przez te same osoby w różnych lokalach wyborczych.

Szefowa Centralnej Komisji wyborczej Ełła Pamfiłowa poinformowała, że około 6 milionów wyborców złożyło wniosek o pozwolenie na głosowanie w innym miejscu niż miejsce zamieszkania - Pojawiły się sygnały, że nie zawsze udawało się jednoznacznie przypisać każdą z takich osób do tylko jednego nowego lokalu wyborczego - poinformowało DPA. 

 

AS

Źródło: niezalezna

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE