POLSKA 11:35 8 czerwca 2019

Wycieczka w kosmos? Już w przyszłym roku! Cena też z kosmosu...

pixabay
Amerykańska Państwowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA) poinformowała w piątek, że zezwoli prywatnym osobom na jednomiesięczne płatne pobyty na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Innymi słowy, możliwe będzie wykupienie wycieczki w kosmos.

 

Przedstawiciele NASA ogłosili, że agencja zamierza wydawać każdego roku zgodę na co najwyżej dwie komercyjne wyprawy na ISS. Każda z nich potrwa nie dłużej niż 30 dni, a pierwsza mogłaby zostać zorganizowana jeszcze w 2020 roku.

Chętni zapłacą za przelot w obie strony po około 50 mln dolarów, a ponadto po około 35 tys. dolarów za każdy dzień pobytu na ISS - przekazał podczas konferencji prasowej w Nowym Jorku Jeff DeWitt. 

Za transport kosmonautów odpowiadać mają dwie amerykańskie firmy - Boeing i będący własnością Elona Muska SpaceX. Przy pomocy własnych statków kosmicznych wielokrotnego użytku mają wznowić niebawem przewożenie astronautów na ISS z terytorium USA - od czasu, gdy NASA wycofała z użytku swoje wahadłowce, misję tę pełniły rosyjskie statki Sojuz, startujące z kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie. 

 

Czytaj także:

To nie żart! Amerykańskie wojska kosmiczne już w 2020 roku

Pomysł z kosmosu - Rosjanie planują budowę stałej bazy na Księżycu

 

 

PR

Źródło: media, twitter

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE