POLSKA 11:15 14 czerwca 2018

Zbigniew Kuźmiuk: Lepiej byłoby, żeby Frans Timmermans zamiast zajmować się praworządnością w Polsce, przypilnował, aby ukazał się drugi raport antykorupcyjny dotyczący UE

zbigniewkuzmiuk.pl
W Parlamencie Europejskim w Strasburgu odbyła się debata na temat zwalczania korupcji. W imieniu delegacji PiS głos w debacie zabrał europoseł Zbigniew Kuźmiuk.

Europoseł PiS podkreślił, że walka z korupcją to nie tylko ściganie przestępstw korupcyjnych, OLAF czy prokuratura, ale to przede wszystkim zapobieganie przez tworzenie jasnego prawa, przejrzystość podejmowania decyzji, skuteczne mechanizmy kontroli.

 – Z tym niestety bywa źle - liczne kontrole Trybunału Obrachunkowego dowodzą, że w działaniach nie tylko państw członkowskich, ale także Komisji i podległych jej agencji często brakuje przejrzystości, nawet w tak oczywistych sprawach jak zamówienia publiczne  – mówił Kuźmiuk. – Źle się stało, że Komisja zaniechała przedstawienia raportów o działaniach antykorupcyjnych, bo to wskazuje, że Komisja bagatelizuje problem przeciwdziałania korupcji, przejrzystości także własnych działań – dodał europoseł PiS.

 Zbigniew Kuźmiuk przypomniał, że w październiku 2016 roku Frans Timmermans obiecał, iż drugi raport w tej sprawie pojawi się bardzo szybko. „Niestety, tak się nie stało. Może lepiej byłoby, żeby pan komisarz Timmermans przestał zajmować się praworządnością w Polsce a przypilnował, aby drugi raport antykorupcyjny dotyczący UE jednak się ukazał” - stwierdził Kuźmiuk.

am

Źródło: Komunikat Prasowy

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE