POLSKA 19:00 17 maja 2018

Zeznania 435 jeńców prorosyjskich separatysów w rękach USA

Zdjęcie Ilustracyjnewikimedia commons
Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) w środę przekazała specjalnemu przedstawicielowi USA ds. Ukrainy Kurtowi Volkerowi zeznania 435 byłych jeńców, którzy byli przetrzymywani i torturowani w Donbasie przez prorosyjskich separatystów.

SBU wydało w czwartek specjalny komunikat w którym poiformowało, że dokumenty zostały przekazane Kurtowi Volkerowi - specjalnemu przedstawicielowi USA ds. Ukrainy. Wśród nich znajdują się świadectwa byłych więzniów, którzy byli poddawani torturom. 

– Na podstawie tych zeznań SBU zidentyfikowała sześciu bojowników, którzy osobiście brutalnie znęcali się nad ukraińskimi żołnierzami i patriotami, będącymi osobami cywilnymi - poinformowano. 

Materiały zawierająją m.in. zdjęcia separatystów o pseudonimach „Adrenalina” i „Baton”, którzy pozują na tle narzędzi do tortur i zachlapanych krwią kombinezonów.

-– Wraz z eskalacją konfliktu zbrojnego w Donbasie rosyjskie służby specjalne aktywnie działają na rzecz destabilizacji sytuacji wewnątrz Ukrainy – powiedział szef SBU Wasyl Hrycak do Kurta Volkera.  

Ponato Volker otrzymał od strony ukraińskiej kolejne dowody zaangażowania żołnierzy Federacji Rosyjskiej w konflikcie w Donbasie, które potwierdzają m.in. dokonane przez nich ostrzały Mariupola i Wołnowachy, w wyniku których zginęło 48 cywilów. 

 

AS

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE