POLSKA 14:41 6 grudnia 2018

Ziobro: prokuratura działa w sposób zdecydowany i bezkompromisowy wobec przestępstw gospodarczych

Twitter
Prokuratura działa w sposób pryncypialny i bezkompromisowy; liczba śledztw dotyczących spraw gospodarczych, wielkich afer znacząco wzrosła - powiedział w czwartek Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro.

Zbigniew Ziobro podczas czwartkowej konferencji podsumowującej pracę prokuratury podkreślił, że organ ten "działa w sposób zdecydowany, pryncypialny i bezkompromisowy zwłaszcza w obszarze tych przestępstw, które w sposób najbardziej znaczący uderzają w interesy polskiego państwa i polskiej gospodarki".

 

Według Ziobry w obszarze ścigania przestępstw gospodarczych doszło do ogromnej zmiany w funkcjonowaniu prokuratury. "Liczba śledztw dot. spraw finansowych, gospodarczych - zwłaszcza tych wielkich afer - znacząco wzrosła. Znacząco wzrosła też liczba osób, które usłyszały zarzut, choćby w sprawach tzw. wielkich wyłudzeń związanych z karuzelami VAT-owskimi. Zwiększyła się liczba oskarżonych i aresztowanych" - zaznaczył Ziobro.

 

Jak dodał, ponad trzykrotnie wzrosła suma zabezpieczonego majątku odebranego przestępcom. "To są bardzo wielkie pieniądze, które prokuratura odzyskuje dzięki tej zmianie, determinacji kierownictwa prokuratury i całego kierownictwa PK i znakomitej pracy wielu śledczych" - dodał

M.N.

Źródło: IAR, media

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE