1,65 mld zł na budownictwo socjalne i komunalne. Buda: wpłynęło 400 wniosków [wideo]

portal tvrepublika.pl 13-02-2023, 14:20
Telewizja Republika

W ramach programu budownictwa socjalnego i komunalnego gminy, powiaty, ale też organizacje pozarządowe mogą ubiegać się o bezzwrotne wsparcie w wysokości do 80 proc. kosztów inwestycji (budowę, remont, przebudowę, zmianę sposobu użytkowania budynku), w ramach której powstaną lub zostaną zmodernizowane lokale mieszkalne zwiększające mieszkaniowy zasób gminy, mieszkania chronione, noclegownie i schroniska dla osób bezdomnych. W trakcie realizacji inwestycji wsparcie może być zwiększone o 20 proc.

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej szef MRiT poinformował, że w tym roku na program przeznaczono 1,65 mld zł. "Rozpoczynamy rozdysponowywać pulę 1,65 mld zł na budownictwo komunalne" - oświadczył.

Przekazał, że w ramach pierwszych umów osiem samorządów i jedna organizacja pozarządowa uzyskają decyzje o wsparciu na kwotę 114 mln zł. Powstaną za to 573 nowe lub wyremontowane mieszkania i 80 miejsc w schroniskach dla bezdomnych.

Wśród instytucji z pierwszymi tegorocznymi umowami są: gmina miejska Głogów, gmina miejska Ciechanów, gmina Pszczyna, gmina Sędziszów Małopolski, gmina Chełmno, miasto i gmina Prabuty, gmina Goleniów, miasto Elbląg, a także Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta koło w Gdańsku.

Posłuchajcie wszystkich założeń projektu.

Źródło: Telewizja Republika/PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy