POLSKA 12:01 18 listopada 2014

11 piłkarzy, 11 komunikatów, 1 cel

facebook.com/fifa
Jedenaście światowych gwiazd piłki nożnej, w tym Christiano Ronaldo z Realu Madryt, Neymar z Barcelony, Didier Drogba z Chelsea Londyn, to twarze akcji reklamowej, która ma pomóc w walce z ebolą.

Jej hasło jest proste - Razem możemy pokonać wirus eboli. Piłkarze prezentują 11 czynników-symptomów, na które należy zwracać uwagę, by uchronić się od zarażenia wirusem, m.in. informowanie o niewyjaśnionych zgonach odpowiednie służby medyczne, mycie rąk, spożywanie wyłącznie gotowanego mięsa.

To wspólna kampania FIFA, Światowej Organizacji Zdrowia oraz Afrykańskiej Konfederacji Piłkarskiej. Biorą w niej udział także John Obi Mikel z Chelsea, Philipp Lahm i Jerome Boateng z Bayernu Monachium, Xavi i Gerard Pique z Barcelony, Raphael Varane z Realu Madryt oraz jego klubowy kolega Garet Bale, George Davies z Sierra Leone oraz trener Bayernu Monachium Pep Guardiola.

- Piłka przemawia do wszystkich. Kiedy zawodnicy mówią, ludzie ich słuchają. Mamy doświadczenia z akcji społecznej, która podczas mistrzostw świata w RPA w 2010 roku promowała zdrowy tryb życia - powiedział szef służb medycznych FIFA profesor Jiri Dvorak.


łj

Źródło: PAP

Wczytuję komentarze...
OSTATNIE
NAJPOPULARNIEJSZE