130 nauczycieli poszło na zwolnienia lekarskie. MEN powinien ich wyrzucić od razu!

Artykuł

W większości szkół w Morągu odwołano w środę lekcje z powodu nieobecności nauczycieli. Około 130 z nich przebywa na zwolnieniach lekarskich. Dzieciom zapewniono zajęcia w świetlicach – podał PAP w środę wiceburmistrz Leszek Biernacki.

 

Informacje o odwołaniu lekcji w szkołach w Morągu (warmińsko-mazurskie) z powodu zwolnień lekarskich nauczycieli domagających się podwyżek pierwsze podało RMF.

 

Wiceburmistrz Morąga poinformował PAP, że z czterech szkół podstawowych w mieście w jednej zdołano, choć z pewnymi problemami, zorganizować zajęcia lekcyjne. W dwóch szkołach lekcje się nie odbywają i dzieci przebywają na zajęciach opiekuńczych. W czwartej szkole w klasach 1-3 lekcje są realizowane, a w starszych oddziałach lekcje odwołano, ale dzieciom zapewniono opiekę w świetlicy.

 

"Do tej pory mamy informacje o tym, że około 130 nauczycieli przebywa na zwolnieniach lekarskich, wciąż napływają informacje z ZUS i nie jest to ostateczna liczba. Liczba nieobecnych nauczycieli może się także zmieniać w odniesieniu do tych, którzy rozpoczynają pracę w późniejszych godzinach"– wyjaśnił wiceburmistrz.

 

Dodał, że na razie wiadomo, że taka sytuacja może potrwać do piątku. Dyrektorzy szkół zaapelowali do rodziców, by w razie możliwości pozostawić dzieci w domach. Podkreślił, że w szkołach wiejskich i w przedszkolach w środę zajęcia odbywają się normalnie. 

Źródło: Centrum Prasowe PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy