Agentura. Nowa książka Sławomira Cenckiewicza. Debata w TV Republika

Tomasz Domański 27-05-2022, 13:31
Artykuł
„Agentura” - nowa książka Sławomira Cenckiewicza

To nie jest jeszcze jedna książka o agentach! To opowieść o konsekwencjach ich dawnych uwikłań i roli jaką odegrali w budowie postkomunizmu. To także próba odpowiedzi na fundamentalne pytania: kto nie pozwolił im się przyznać i dlaczego antykomunizm jest w Polsce sierotą?

W opinii Sławomira Cenckiewicza, modelowym obszarem „pełnej kontynuacji” działań ludzi związanych ze służbami PRL po 1989 r. była polska dyplomacja, mówił poczas premiery w Centrum Prasowym PAP w Warszawie.

- Jako personalne przykłady wymienił Tomasza Turowskiego i płk. Jana Majewskiego, który z Zarządu II Sztabu Generalnego czyli wywiadu wojskowego PRL przeszedł na stanowisko wiceministra spraw zagranicznych, na którym pozostawał do 1992 r.

Publikacja ukazała się nakładem wydawnictwa LTW, dzięki wsparciu Instytutu im. Kazimierza Promyka w Warszawie. Według zapowiedzi wydawcy, jest to pierwsza część trylogii „Agentura – Transformacja” – „Historia”. 

Telewizja Republika zaprasza na dyskusję z autorem książki. Premiera w sobotę o godz. 19:10. W debacie udział wezmą także doradca prezydenta RP prof. Andrzej Zybertowicz oraz dziennikarz TVP Info Michał Rachoń.


Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy