Ale gratka! Koleje Dolnośląskie uruchamiają wagony dla rowerów [zobacz!]

Tomasz Domański 02-07-2022, 11:11
Artykuł
Koleje Dolnośląskie

Pierwsze w Polsce wagony rowerowe ruszyły w swoją inauguracyjną trasę z Wrocławia przez Sobótkę do Świdnicy. Przez całe wakacje będą kursować do najpopularniejszych miejsc turystycznych. Jak podano, linia z Wrocławia do Świdnicy przez Sobótkę w pierwszym tygodniu funkcjonowania spotkała się z zainteresowaniem 15 tys. podróżnych.

„Spora część pasażerów podróżowała w tym kierunku wraz z rowerami, korzystając z możliwości szybkiego dostania się pociągiem do atrakcyjnych dla cyklistów okolic Sobótki. Dolny Śląsk słynie z licznych, urokliwych tras rowerowych, a my chcemy ułatwiać dotarcie do nich. Dlatego po okresie pilotażu na trasie Wrocław-Świdnica będziemy rozważać możliwości uruchomienia kolejnych linii dla wagonów rowerowych” – powiedział, cytowany w komunikacie, prezes Kolei Dolnośląskich Damian Stawikowski.

Obsługa pociągu umożliwia załadunek oraz odbiór rowerów na trzech stacjach: Wrocław Główny, Sobótka Zachodnia oraz Świdnica Przedmieście. Rowery są instalowane w środku wagonu za pomocą specjalnych uchwytów dociskających siodełko do podłogi. Na pokład każdego z wagonów zmieści się 38 rowerów.

Źródło: PAP/KD

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy