Ale gratka! Wojskowa sobota w Warszawie. Pokaz sprzętu i... grochówka [wideo]

Tomasz Domański 24-09-2022, 17:12
Artykuł
Młodzieżowy Klub "GP" Warszawa Mokotów

W Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej przy ulicy Powsińskiej w Warszawie odbył się dziś kolejny z serii piknik "Chwała Polskiego Oręża". Na Sadybę przyjechał czołg Leopard 2, a także kołowy transporter opancerzony "Rosomak". Odbyły się też pokazy i prezentacje nowoczesnego, jak i wysłużonego już sprzętu militarnego będącego stałą ekspozycją obiektu.

Był koncert, była grochówka. Było też stoisko Fabryki Broni "Łucznik" z Radomia.

Wydarzenie "Chwała Polskiego Oręża" zorganizowane zostało przez Młodzieżowy Klub Gazety Polskiej Warszawa-Mokotów i Warszawski klub Gazety Polskiej oraz Muzeum Wojska Polskiego/Oddział Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej, we współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej RP.

"Chcieliśmy pokazać tym akcentem, że wspieramy Ukrainę. Od początku rozpoczęcia wojny jesteśmy. Pomagamy i będziemy pomagać aż do zakończenia wojny", powiedziała Agnieszka Tereczyńska, szefowa młodzieżowego Klubu Gazety Polskiej Warszawa Mokotów."My musimy uświadamiać społeczeństwu, że jednak Rosja jest stałym zagrożeniem dla RP, musimy inwestować w armię i musimy też pokazywać to, co mamy", dodała.

Wydarzenie było dedykowane dzielnie walczącemu narodowi ukraińskiemu z rosyjską agresją oraz dla wszystkich uchodźców przebywających obecnie na terytorium naszego kraju.

Patronat medialny: "Gazeta Polska", Gazeta Polska Codziennie", niezalezna.pl i Telewizja Republika.

Zobaczcie nagranie wideo. Jest dostępne w oknie poniżej.


Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy