Ale obciach! Marszałek Województwa Lubuskiego skłamała na wizji? [wideo]

Tomasz Domański 15-08-2022, 11:24
Artykuł
TVN24

Marszałek woj. lubuskiego Elżbieta Polak powinna natychmiast być zdymisjonowana, powiedział w przedpołudniowej rozmowie w TVP Info minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Chodzi o przekazaną przez nią informację na temat rzekomej obecności rtęci w Odrze. Dodatkowo jak się okazało przywołany przez nią w programie "Fakty po Faktach" w TVN24 minister rolnictwa i środowiska landu Brandenburgia Axel Vogel nie potwierdził na późniejszej konferencji prasowej słów przytoczonych przez przedstawicielkę Platformy Obywatelskiej.

Od końca lipca obserwowany jest pomór ryb w Odrze na odcinku od Oławy w dół. Śnięte ryby zaobserwowano również m.in. w okolicach Wrocławia. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska we Wrocławiu bada sprawę śniętych ryb w Odrze od chwili otrzymania pierwszego zgłoszenia pod koniec lipca.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi też prokuratura. Zakaz wstępu do Odry został wprowadzony w województwach zachodniopomorskim, lubuskim i w dolnośląskim.

W piątek premier Mateusz Morawiecki zdymisjonował szefa Wód Polskich Przemysława Dacę i Głównego Inspektora Ochrony Środowiska Michała Mistrzaka.

Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk wyznaczył nagrodę w wysokości 1 mln zł za wskazanie osoby odpowiedzialnej za zanieczyszczenie rzeki Odra lub posiadającej istotne informacje mogące doprowadzić do ustalenia sprawców.

Źródło: PAP/Janusz Życzkowski/TVN24/TVP Info

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy