Ale wyścig! Ott Tanak najszybszy w przedostatnim odcinku Raju Sardynii

Adrian Burzyński 04-06-2022, 18:26
Artykuł
Twitter/World Rally Championship

Ott Tanak i Martin Jarveoja odnieśli 5. oesowe zwycięstwo w Rajdzie Sardynii. W efekcie załoga Hyundai'a pewnie prowadzi w piątej rundzie sezonu WRC 2022.

Sobotnie ściganie na śródziemnomorskiej wyspie zakończył drugi przejazd oesu Monte Lerno di Pattada, zawierającego tzw. Mickey’s Jump - czyli słynną hopę.

Zamieszanie w trakcie wyścigu spowodował wypadek Adriena Fourmauxa i Alexandre’a Corii. Samochód utknął w rowie, częściowo wystając na drogę. Odcinek przerwano, zaś gdy na trasie znajdowali się Dani Sordo i Candido Carrera. Hiszpanie wolno pojechali do mety, a samochód Francuzów został wyciągnięty przy pomocy lawety.

Oes wznowiono, jednak po chwili jeden z sędziów pokazał czerwoną flagę, po której zwolnili Craig Breen i Paul Nagle. Kolejne dwie załogi: Pierre-Louis Loubet i Vincent Landais oraz Ott Tanak i Martin Jarveoja zignorowały sygnalizację, ale Estończycy zwolnili kilka kilometrów dalej. Będzie zatem potrzebna korekta czasów śródziemnomorskiego rajdu.

Po dwóch etapach i prawie 270 przejechanych kilometrach na czele są Tanak i Jarveoja - dominatorzy sobotniej części rajdu. Na drugim miejscu znajdują się Craig Breen i Paul Nagle. Na ten moment podium uzupełniają natomiast Dani Sordo i Candido Carrera.

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy