Bezlitosny atak na media publiczne. RMN mówi: „DOŚĆ”. Ale nie cała...

portal tvrepublika.pl 23-03-2023, 16:33
Artykuł
Adrian Grycuk CCA-SA 3.0 pl

Wszyscy byliśmy świadkami tego, jak w ostatnich tygodniach nasiliły się ataki na dziennikarzy, jak i pracowników mediów publicznych. Ataki te mają charakter zarówno gróźb karalnych, zastraszania, gniew, jak i aktor niszczenia mienia. Zdaniem Rady Mediów Narodowych, jest to nic innego jak "świadoma próba ograniczenia konstytucyjnej zasady wolności słowa i podważenia fundamentów państwa demokratycznego". "Warto zauważyć, że oprócz motywów politycznych, znaczną rolę grają tu interesy biznesowe części mediów komercyjnych, dla których media publiczne są konkurentem", napisano w oświadczeniu.

Co więcej, Rada Mediów Narodowych wyraża stanowczy protest przeciw tym działaniom oraz wzywa organy państwa do ścigania każdego przypadku napaści na dziennikarzy i pracowników mediów publicznych. "Oczekujemy też stanowczej reakcji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji  konstytucyjnie odpowiedzialnej za kształt i jakość polskiego rynku mediów elektronicznych", brzmi stanowisko RNM.

Jak dodano - "Rada Mediów Narodowych przekazuje słowa wsparcia i solidarności wszystkim  dziennikarzom i pracownikom mediów publicznych. Jednocześnie Rada wyraża podziękowanie za ich rzetelną pracę i wierność misji". 

W składzie RNM są: 

  • Krzysztof Czabański (PiS)
  • Piotr Bibinetz (PiS)
  • Joanna Lichocka (PiS) 
  • Robert Kwiatkowski (Lewica)
  • Marek Rutka (Nowa Lewica).

Jak można było się spodziewać, politycy opozycji, czyli Kwiatkowski i Rutka głosowali przeciwko. Swoje niezadowolenie wyraził jeden z polityków lewicy, zamieszczając na Twitterze post. Zobaczcie sami:

 

Źródło: Rada Mediów Narodowych

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy