Błaszczak: silne Wojsko Polskie jest gwarancją bezpieczeństwa ojczyzny

Artykuł
Twitter/@MON_GOV_PL

W Olsztynie wicepremier i szef MON Mariusz Błaszczak wziął udział w uroczystej przysiędze żołnierzy zasadniczej dobrowolnej służby wojskowej. - Silne Wojsko Polskie jest gwarancją bezpieczeństwa naszej ojczyzny - podkreślił minister obrony narodowej i pogratulował młodym ludziom decyzji o związaniu swej przyszłości z Wojskiem Polskim.

- Część z was będzie kontynuować szkolenie specjalistyczne, które zakończy się zawodową służbą wojskową, część z was, jak wiem, wybiera się na cywilne studia, przed wami stoi otworem służba w Wojskach Obrony Terytorialnej - zwrócił się do żołnierzy szef MON Mariusz Błaszczak. - Jesteście także, już teraz jako żołnierze, rezerwistami, a więc jesteście świadomi tego, jakie obowiązki spoczywają na żołnierzach. Jesteście przeszkoleni, potraficie posługiwać się bronią, wiecie, co zrobić i jak się należy zachować, gdyby ojczyzna wezwała, gdyby była taka potrzeba - powiedział dodając, że rząd polski robi wszystko, by takiej potrzeby nie było.

W tym kontekście szef MON podkreślał, że Wojsko Polskie jest zwiększane liczebnie i wyposażane w nowoczesną broń. - To, że Wojsko Polskie jest liczniejsze, to, że jest wyposażone w nowoczesną broń, że na co dzień ćwiczy z wojskami państw Sojuszu Północnoatlantyckiego, przede wszystkimi z wojskami amerykańskimi, które stacjonują w Polsce, to jest gwarancja bezpieczeństwa naszej ojczyzny – podkreślił minister Błaszczak.

Źródło: PAP, Twitter/@MON_GOV_PL

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy