Bóg. Honor. Ojczyzna. Patrioci zaśpiewali dla bohaterskich Powstańców

rob/td 01-08-2022, 21:55
Artykuł
Niezalezna.pl

Ogromnym powodzeniem cieszyło się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, które odbyło się po godzinie 17.00 przed bramą główną cmentarza Powązkowskiego w Warszawie. Wśród śpiewających znaleźli się między innymi: premier Mateusz Morawiecki, a także były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz oraz minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.

Koncert poprowadził bard strefy wolnego słowa Paweł Piekarczyk. Razem z nim pieśni patriotyczne śpiewał Bartłomiej Kurowski. Uczestnicy organizowanego przez "Gazetę Polską Codziennie" wydarzenia mieli ze sobą śpiewniki, które dołączone były do weekendowego wydania dziennika.

– Dla mnie to jedna z najważniejszych chwil w roku – spotkanie z Powstańcami, z Państwem, przekazywanie tradycji dzieciom – bardzo wiele tam otrzymuję. Oddajmy cześć i chwałę Bohaterom! - zachęcał do udziału w wydarzeniu bard Strefy Wolnego Słowa Paweł Piekarczyk.

„Piosenki i pieśni towarzyszyły polskim żołnierzom od zawsze. Zagrzewały do walki, dodawały otuchy, koiły ból i cierpienie i chyba najważniejsze – dawały nadzieję. Tworzono je dla podtrzymania ducha narodu. Spotkania z powstańczymi pieśniami, choć co roku mają podobny przebieg, niezmiennie są bardzo podniosłymi chwilami w życiu tych, którzy chcą uczcić pamięć bohaterskich powstańców” - czytamy na stronie wydarzenia na Facebooku.

„Złożyliśmy wieńce i śpiewem oddaliśmy hołd uczestnikom powstańczego zrywu. Media Strefy Wolnego Słowa oddały hołd powstańcom. Na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie wspólnie śpiewaliśmy piosenki powstańcze” - napisał na Twitterze redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz.

 

Zobaczcie fragment koncertu w wykonaniu Bartłomieja Kurowskiego (w oknie poniżej).

Źródło: Niezalezna.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy