Chaos na lotniskach. Wakacje zagrożone. Zobacz, gdzie mogą być problemy!

Artykuł
canva.com

Zanosi się na chaos na lotniskach. W kilku miastach Europy mogą być strajki, uziemienia samolotów. „PLL LOT na bieżąco monitorują sytuację na europejskich lotniskach; w przypadku ograniczenia przepustowości danego portu, rozkład lotów zostanie dostosowany do jego możliwości operacyjnych” - poinformowało biuro prasowe LOT. Lotnisko Chopina nie zauważa większych problemów dot. obsługi pasażerów.

Media od kilku dni informują o problemach z obsługą podróżnych na europejskich lotniskach m.in. w Holandii, Niemczech czy Portugalii.


HOLANDIA. Od kilku tygodni trwa zamieszanie na lotnisku Schiphol w Amsterdamie, gdzie kolejki do kontroli bezpieczeństwa ustawiają się poza budynek terminala. Swoje loty odwołał m.in KLM. W związku z ograniczoną przepustowością lotniska w Amsterdamie wybrane rejsy LOT zostały odwołane. „Pasażerowie otrzymali informację oraz możliwość zmiany rezerwacji” – zapewnił nasz narodowy przewoźnik.


NIEMCY. Chaos panuje na niemieckich lotniskach, gdzie są odwoływane loty, niekończące się kolejki w punktach kontroli bezpieczeństwa, wpadki podczas odprawy. Według niemieckich mediów jedną z przyczyn tej sytuacji jest zbyt mała liczba pracowników na lotniskach. Niemiecka Lufthansa zapowiedziała, że w lipcu usunie z rozkładu 900 połączeń z lotnisk w Monachium i we Frankfurcie nad Menem.


PORTUGALIA. Zamieszanie na lotnisku w Lizbonie, spowodowany niedoborem pracowników Urzędu ds. Cudzoziemców i Granic (SEF). Pasażerowie są zmuszeni do oczekiwania na odprawę paszportową w kilkugodzinnych kolejkach.


FRANCJA. Braki personelu w sektorze lotniczym powodują wielkie kolejki podróżnych m.in. na paryskim lotniska Roissy-Charles de Gaulle.

 

Źródło: PAP, Twitter/@LOTPLAirlines

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy