Chorosińska: Dramaty polskich wieszczów są genialne, dużo lepsze np. od Moliera

Dziś premiera "Zemsty" w Teatrze Klasyki Polskiej. Plakat autorstwa Wojciecha Korkucia, obok - Dominika Chorosińska, aktorka i posłanka PiS
Twitter/Maciej Pawlicki @MaciejRPawlicki (autorWojciech Korkuć), Wikimedia Commons, Adrian Grycuk / CC BY-SA 3.0 PL (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)

Ostatnim gościem porannego pasma "Polska na dzień dobry" na antenie TV Republika była Dominika Chorosińska, aktorka, a od 2019 r. posłanka Prawa i Sprawiedliwości. Rozmówczyni TV Republika opowiedziała redaktorom Marlenie Nowakowskiej i Tomaszowi Waloszczykowi o ciekawym przedsięwzięciu, jakim jest Teatr Klasyki Polskiej. Dziś odbywa się premiera "Zemsty" Aleksandra Fredry w reżyserii Michała Chorosińskiego.

– Teatr kocham od dziecka. Rzeczywiście, jako posłanka mam wielką potrzebę obcowania cały czas ze sztuką, choć teraz po drugiej stronie, jako widz. Dobrze się jednak stało, że weszłam do polityki. Mam wrażenie, że dopiero teraz udało się zrealizować pewne pomysły kulturalne z grupą twórców, aktorów, reżyserów, producentów - podkreśliła Dominika Chorosińska.

– Od wielu lat mieliśmy marzenie założenia Teatru Klasyki Polskiej. Rzeczywiście mamy się czym chwalić, bo dramaty naszych wieszczów są genialne, można powiedzieć, że dużo lepsze np. od Moliera. To marzenie miało swoje początki w 2014 r., gdy koniunktura nie była dobra, spotykaliśmy się, można powiedzieć, w „podziemiach”. Niedaleko TV Republika, na Żytniej, była taka scena. Ale nie udało się, cały czas bez powodzenia, były jakieś polityczne przeciwwskazania - powiedziała aktorka i posłanka. 

 

– Aktorzy, którzy biorą udział w obecnej „Zemście” to są aktorzy znani, uznani, pracujący na co dzień w zawodowych teatrach. I w tej chwili rzeczywiście udało się, dzisiaj mamy premierę spektaklu, który będzie podwaliną projektu - dodała. 

 

Widzom zaprezentowano również afisz autorstwa Wojciecha Korkucia, a Dominika Chorosińska wymieniła kilku aktorów, którzy zagrają w "Zemście" Teatru Klasyki Polskiej.

– Cześnika zagra Jarosław Gajewski, będzie można zobaczyć także Dariusza Kowalskiego, znakomita rola Mai Hirsch jako Podstoliny, Monika Pawlicka, niedawno skończyła szkołę teatralną w Krakowie, wystąpi w roli Klary. Wacławem będzie Cezary Łukaszewicz, w roli Dyndalskiego zobaczymy Leszka Zdunia i Papkin – Łukasz Lewandowski - poinformowała posłanka PiS. 

 

 

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy