Decyzja ministra Kamińskiego: Polska przekaże Ukrainie cysterny i pompy po zniszczeniu przez Rosjan zapory w Nowej Kachowce

Telewizja Republika 07-06-2023, 14:30
Artykuł
PAP

W związku z dramatyczną sytuacją ludności cywilnej po zniszczeniu przez Rosję zapory na Dnieprze w Nowej Kachowce przekażemy Ukrainie dziesięć cystern na wodę i dziesięć pomp wysokiej wydajności - poinformował minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński.

Władze Ukrainy poinformowały, że Rosjanie wysadzili w nocy z poniedziałku na wtorek zaporę w Nowej Kachowce, która tworzy rozciągający się na 240 km Zbiornik Kachowski. Według władz ukraińskich zlokalizowana na zaporze hydroelektrownia została całkowicie zniszczona i może to być „największa katastrofa technologiczna od dziesięcioleci”. Wszystkie służby ukraińskie postawione są w stan gotowości, trwa ewakuacja ludności z terenów zagrożonych zatopieniem.

W środę szef polskiego MSWiA poinformował, że w związku z tą sytuacją na Ukrainę trafi sprzęt od Państwowej Straży Pożarnej.

„W związku z dramatyczną sytuacją ludności cywilnej po zniszczeniu przez Rosję zapory na Dnieprze w Nowej Kachowce wraz z premierem Mateuszem Morawieckim zdecydowałem o przekazaniu 10 cystern na wodę o pojemności 18 tys. litrów oraz 10 pomp wysokiej wydajności. Dziękuję Komendzie Głównej PSP za zaangażowanie” — napisał na Twitterze minister Kamiński.

Źródło: wPolityce.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy