Dobre wieści dla Ukrainy. Wszystkie kraje członkowskie NATO na „TAK”

portal tvrepublika.pl 21-04-2023, 11:40
Artykuł
canva.com

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg oznajmił dziś, że wszyscy członkowie Sojuszu zgadzają się, że Ukraina powinna stać się członkiem NATO.

Wszyscy członkowie NATO zgadzają się, że Ukraina powinna stać się członkiem Sojuszu Północnoatlantyckiego - zapewnił w piątek sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg na konferencji prasowej przed spotkaniem grupy kontaktowej ds. wsparcia Ukrainy w Ramstein w Niemczech. W bazie NATO w Ramstein odbędzie się w piątek kolejne spotkanie na szczeblu ministrów obrony około 40 państw, które pomagają zbrojeniowo Ukrainie w odparciu rosyjskiej agresji

Jak oswiadczył szef NATO - obecnie naszym głównym celem jest, aby Ukraina zwyciężyła z Rosją.

Dodał, że kraje Sojuszu pomagają Ukrainie w wyzwalaniu kolejnych ziem spod rosyjskiej okupacji i dostarczają "znaczne ilości zaawansowanych, nowoczesnych czołgów w standardzie NATO", takich jak m.in. czołgi Challenger czy Abrams. Jens Stoltenberg zakomunikował, że sojusznicy zamierzają dalej wspierać Ukrainę zbrojeniowo.

W spotkaniu wezmą udział m.in. szef Pentagonu Lloyd Austin i polski wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy