Fake Newsy są wszędzie. Nie daj się wkręcić. Z odsieczą rusza MAWD

Tomasz Domański 04-01-2023, 09:29
Artykuł
Telewizja Republika

Masz między 18, a 30 lat? Chcesz wiedzieć jak rozpoznać dezinformację? W jaki sposób skutecznie walczyć z fejknewsami i czarnym PR-em? Zapisz się do Młodzieżowej Akademii Walki z Dezinformacją, stworzonej przez Instytut Ossendowskiego. Każdy z nas codziennie jest narażony na dezinformację, mającą kształtować błędne postrzeganie rzeczywistości i faktów, co bezpośrednio wpływa na formułowane przez nas opinie oraz podejmowane działania.

Jesteśmy bombardowani informacjami, z których część to tzw. fejknewsy. Jednak rozpoznanie ich jest często bardzo trudne, a jeszcze trudniejsza jest walka z nimi. Dlatego Instytut Ossendowskiego stworzył Młodzieżową Akademię Walki z Dezinformacją (MAWD).

To projekt, który ma wzmacniać wśród młodych ludzi świadomość w zakresie dezinformacji, będącej sposobem manipulowania opinią publiczną, a także dać praktyczne narzędzia mające pomóc w rozpoznawaniu i neutralizacji fejknewsów.

 Pierwsza edycja MAWD to cykl sześciu sesji - wykładów i warsztatów - poświęconych dezinformacji, kłamstwom i manipulacjom w świecie mediów, polityki i biznesu. Zajęcia prowadzą znani dziennikarze, przedsiębiorcy, prawnicy, eksperci z dziedziny bezpieczeństwa i specjaliści od Public Relations.

Słuchaczami może być młodzież w wieku 16-30 lat. Kurs jest bezpłatny, a uczestnicy otrzymają: specjalny certyfikat ukończenia szkolenia, pakiet książek potrzebnych w zrozumieniu dezinformacji, a także możliwość stażu w mediach. Liczba miejsc ograniczona!
 
>>> Szczegóły projektu oraz formularz zgłoszeniowy <<<
 
Możesz także napisać e-mail: rekrutacja@instytutossendowskiego.eu
Załącz swoje dane, a także napisz kilka zdań z jakiego powodu chcesz wziąć udział w MAWD
 
Fundacja Instytut im. Ferdynanda A. Ossendowskiego został założony przez trójkę doświadczonych dziennikarzy Piotra Nisztora, Cezarego Bielakowskiego i Jakuba Maciejewskiego. Ich biogramy:
 
 
„Naszą misją jest wspieranie dziennikarzy i ich otoczenia w niezależności, rzetelności, uczciwości i profesjonalnym rozwoju zawodowym. Demokracji nie da się rozwijać bez dynamicznej i pogłębionej debaty medialnej, a do tego potrzebni są dobrze przygotowani do pracy dziennikarze oraz czytelnicy, którzy chcą ambitniejszych mediów.

Jako że cały obszar Europy Środkowowschodniej ma podobne doświadczenia w zakresie cenzurowania i odbudowywania mediów oraz demaskowania patologii postkomunistycznych władz, zamierzamy łączyć środowiska dziennikarskie tego regionu dla wymiany informacji i wzbogacania wiedzy wszystkich zainteresowanych stron.

W ramach misji chcemy również krzewić patriotyzm i postawy patriotyczne, a także upowszechniać życiorys i dorobek wielkiego Polaka, patrioty i antykomunisty Ferdynanda A. Ossendowskiego, skazanego na zapomnienie w okresie PRL."
Więcej o Instytucie Ossendowskiego: https://instytutossendowskiego.eu
Źródło: MAWD

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy