Faworyci wracają na szczyt, Portugalia i Hiszpania z cennymi punktami!

Adrian Burzyński 09-06-2022, 22:32
Artykuł
Twitter/UEFA Nations League

Za nami trzecia kolejka, 2. grupy Ligi Narodów i wszystko wraca do „normy”. Reprezentacje Portugalii i Hiszpanii wygrały swoje mecze kosztem kolejno Czechów oraz Szwajcarów, w efekcie wracając na odpowiednio 1. i 2. miejsce w tabeli.

Spotkanie pomiędzy Szwajcarią a Hiszpanią, delikatnie mówiąc nie porwało wyobraźni kibiców. Podczas pierwszej połowy zapewne ciekawszą alternatywą byłoby oglądanie malowniczych krajobrazów, które oferuje Geneva. Jedyna godna uwagi sytuacja miała miejsce w 13. minucie starcia. Wówczas ekipa La Furia Roja wykorzystała błąd Helwetów, a składną akcje wykończył Pablo Sarabia.Po przewie więcej z gry mieli już Szwajcarzy, jednak nadal mecz nie zachwycał, a gościom ostatecznie zabrakło tego dnia skuteczności. Tym samym Helweci zaliczyli 3. porażkę z rzędu i zamykają stawkę w 2. grupie. Hiszpanie natomiast wskoczyli na drugą pozycję w tabeli.

Dużo ciekawiej było już w Lizbonie. Reprezentanci Czech chcieli sprawić kolejną, po remisie z Hiszpanią niespodziankę i kilkukrotnie byli nawet blisko pokonania Diogo Costy. Najbliżej kapitulacji bramkarz FC Porto był, gdy szczęścia spróbował Jan Kuchta. Swoje okazje mieli również Vaclav Jurecka Adam Vlkanova, lecz zapewne obu trener wyśle na dodatkowe treningi strzeleckie.

Z kolei Portugalczycy nie dość, że mieli więcej z gry, to do przesądzenia losów spotkania wystarczyło im 5 minut. Najpierw z prawego skrzydła zbiegł Joao Cancelo i uderzeniem w stronę drugiego słupka pokonał Jindricha Stanka. Chwilę później świetne podanie Bernardo Silvy wykorzystał Goncalo Guedes.

Na 118. bramkę w kadrze polował tego dnia Cristiano Ronaldo, lecz Czesi poradzili sobie z nim lepiej, niż kilka dni temu Szwajcarzy, którzy zostali pokonani dwukrotnie.

Dzięki wygranej Portugalia utrzymała prowadzenie w 2. grupie, podczas gdy Czesi spadli na 3. pozycję, tracąc do Hiszpanów jeden punkt. Runda rewanżowa rozpocznie się od pojedynków Portugalia - Szwajcaria oraz Hiszpania - Czechy. 

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy