French Open: piękny sen Caspera Ruuda trwa w najlepsze! Z kim finał?

Adrian Burzyński 03-06-2022, 23:07
Artykuł
Twitter/Roland Garros

Casper Ruud nie zawiódł swoich fanów i wywiązał się z roli faworyta. Norweg pokonał bowiem Chorwata, Marina Cilicia 3:6, 6:4, 6:2, 6:2 i w efekcie wystąpi w niedzielnym finale wielkoszlemowego Roland Garros.

Spotkanie trwało dwie godziny i 55 minut, choć największych emocji doświadczyliśmy w dwóch pierwszych partiach. Od samego początku do nartrcia przeszedł Cilić, który grał agresywnie, starając się otwierać kort serwisem i kończyć akcje forhendem. Między innymi właśnie to zadecydowało o jego sukcesie w pierwszej partii. 

W drugiej odsłonie meczu role z czasem zaczęły się odwracać. Ruud znacznie zredukował liczbę błędów, przejął inicjatywę podczas wymian, co przyniosło mu przełamanie na początku seta. Kluczowy okazał się 10. gem, w którym Norweg w pięknym stylu wygrał podanie ze stanu 0-40 i tym samym zamknął seta.

Dwie kolejne odsłony już w pełni należały do tenisisty ze Skandynawii. Cilić grał natomiast bardzo niedokładnie, co sprawiło że nie miał szans w dalszym pojedynku, ze świetnie dysponowanym tego dnia Ruudem.

Tym samym w niedzielnym finale zobaczymy pojedynek debiutującego w meczu o tak wielką stawkę Norwega, z 13-krotnym mistrzem paryskiego turnieju Rafaelem Nadalem. Początek tego spotkania o godzinie 15:00. 

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy