Gazeta Polska. 17 lat pod wodzą red. nacz. Tomasza Sakiewicza [wideo]

Tomasz Domański 09-06-2022, 20:06
Telewizja Republika

Setki autorów, tysiące czytelników, miliony publikacji. Gazeta Polska ma dziś wyjątkowe powody do dumy. Tego dnia 2005 roku redakcyjne stery objął Tomasz Sakiewicz. Dziennikarz o nietuzinkowym spojrzeniu na otaczającą nas rzeczywistość. Publicysta. Prowadzący. Gość. Twórca, organizator i komentator. Pomysłodawca wielu przedsięwzięć. Dobry Szef, a nade wszystko Patriota. W tym niezwykłym dla siebie dniu, dla ludzi i Tygodnika, którym kieruje, podzielił się z nami wieloma refleksjami i ciekawostkami. Podziękował też za pomoc i realizację celów wszystkim współpracownikom. Warto posłuchać.

Gazeta Polska jest pismem o profilu prawicowo-konserwatywnym, poświęconym w znacznej mierze bieżącym wydarzeniom społecznym, gospodarczym i politycznym. Wyróżniającą się tematyką jest analiza współczesnej polskiej polityki zagranicznej, w tym także w zakresie współdziałania z Unią Europejską.

Często publikowane są artykuły dotyczące nieprawidłowości we wszystkich sferach życia publicznego. Znaczne miejsce zajmują też tematy związane z historią Polski. Przedstawiane są między innymi sylwetki żołnierzy Armii Krajowej i ofiar komunistycznego aparatu represji. W publicystyce „Gazety Polskiej” często poruszane są zagadnienia dekomunizacji i lustracji osób publicznych.

Po katastrofie polskiego Tu-154 w Smoleńsku w kwietniu 2010 wiele uwagi poświęcono również wyjaśnianiu jej przyczyn, kwestionowano między innymi rzetelność badania przebiegu katastrofy przez rosyjski Międzypaństwowy Komitet Lotniczy i polską Komisję Badania Wypadków Lotniczych.

Zobacz też: Gazeta Polska bije konkurencję, Telewizja Republika pnie się w górę!

Czytelnicy „Gazety Polskiej” tworzą lokalne kluby dyskusyjne, zwane Klubami Gazety Polskiej, organizujące projekcje filmów oraz spotkania z politykami, dziennikarzami, publicystami i pisarzami z nurtu prawicowego. Po katastrofie smoleńskiej członkowie Klubów organizują comiesięczne obchody upamiętniające jej ofiary, a w szczególności marsze pamięci. Od 1995 redakcja tygodnika przyznaje corocznie wyróżnienie Człowiek Roku Gazety Polskiej.Od 1997 funkcjonuje strona internetowa tygodnika pod adresem gazetapolska.pl. Od marca 2006 wydawnictwo i dziennikarze związani z „Gazetą Polską” wydawali również miesięcznik „Niezależna Gazeta Polska”, który po scaleniu z kwartalnikiem „Nowe Państwo” od września 2009 ukazuje się jako „Niezależna Gazeta Polska – Nowe Państwo”. Od września 2011 niektórzy dziennikarze tygodnika publikują także w dzienniku „Gazeta Polska Codziennie”, a ponadto w internetowym portalu informacyjnym Niezalezna.pl.

 

 

 

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy