Impreza urodzinowa zakończyła się masakrą. Ofiary to... nastolatkowie!

kazet 17-04-2023, 11:45
Artykuł
twitter.com/@williams95alice

Jak poinformowała policja podczas strzelaniny na przyjęciu urodzinowym w miejscowości Dadeville w stanie Alabama (USA), zginęło czterech nastolatków, co najmniej 28 innych odniosło obrażenia Niektórzy są w krytycznym stanie.

Do tragedi  doszło w sobotę około godz. 22.30 czasu lokalnego w studiu tańca podczas przyjęcia urodzinowego, zorganizowanego przez 16-latkę.

Władze nie podały dotąd żadnych informacji na temat przebiegu strzelaniny i jej motywu, ani też, czy podejrzany został zabity lub aresztowany. Ich zdaniem nie ma już żadnego zagrożenia dla społeczności.

"Do czego doszedł nasz naród, kiedy dzieci nie mogą bez obaw uczestniczyć w przyjęciu urodzinowym?" – oświadczył w niedzielę prezydent Joe Biden.

Nazwał rosnącą przemoc z użyciem broni w USA "oburzającą i nie do przyjęcia". Wezwał Kongres do uchwalenia ustaw, które uczyniłyby producentów broni palnej bardziej odpowiedzialnymi za przemoc z użyciem broni, zakazały sprzedaży broni szturmowej i magazynków o dużej pojemności, a także wymagały bezpiecznego przechowywania broni palnej i sprawdzania przeszłości kryminalnej jej nabywców.

Jak mowił Keenan Cooper, DJ na przyjęciu urodzinowym, nie zauważył żadnych kłótni zanim wybuchła strzelanina.

"To było okropne widzieć wszystkie dzieci, które zostały postrzelone i te, które są martwe. Wszyscy, którzy patrzyli na ciała leżące przy drzwiach wejściowych, będą prawdopodobnie mieć traumę" – podkreślił DJ.

Jak wynika z danych GVA, organizacji non-profit monitorującej przejawy przemocy z użyciem broni palnej w Ameryce, w USA doszło w pierwszych 15 tygodniach 2023 roku do co najmniej 162 masowych strzelanin.

Źródło: PAP, Twitter.com

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy