Jazz w Radziejowicach od 2 listopada

Portal TV Republika 16-10-2023, 20:30
Artykuł
Canva.com

Dom Pracy Twórczej w Radziejowicach (Mazowieckie) zaprasza miłośników jazzu i improwizacji od 2 do 5 listopada na 4. Radziejowickie Wieczory Jazzowe – poinformował PAP kierownik działu impresariatu Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach Jakub Krawczyk.

"W listopadzie czeka nas czwarta już odsłona Radziejowickich Wieczorów Jazzowych. Tegoroczna edycja z pewnością przyniesie melomanom moc wrażeń i estetycznych doznań. Będzie klimatycznie i różnorodnie" – czytamy w przesłanej informacji.

Jak wyjaśniono, "usłyszymy znakomitego pianistę Wojciecha Majewskiego, który porwie nas w muzyczną podróż przy dźwiękach fortepianu". W programie koncertu (2 listopada) znajdują się utwory z płyty "Przemiana" oraz nowo powstającej płyty "Pieśni I. J. Paderewskiego".

"3 listopada będziemy mieli okazję usłyszeć trio Pawła Kaczmarczyka. Pianiście – znanemu już radziejowickiej publiczności – towarzyszyć będą basista Alan Wykpisz i perkusista Grzegorz Pałka" – napisano.

Zapowiedziano, że "gwiazdą kolejnego wieczoru będzie Wojciech Staroniewicz Quintet". Zespół w składzie: Wojciech Staroniewicz (saksofon tenorowy i sopranowy), Erik Johannessen (puzon), Dominik Bukowski (wibrafon), Konrad Żołnierek (kontrabas) i Przemysław Jarosz (perkusja) zaprezentuje materiał z płyty "Strange vacations", która powstała w czasie lockdownu i jest emocjonalną odpowiedzią artystów na ten trudny czas.

W koncercie finałowym, 5 listopada, wystąpi Michał Barański z projektem "Masovian Mantra", łączącym jazz z muzyką ludową i wpływami hinduskimi. Zespół wystąpi w składzie: Michał Barański (kontrabas), Shachar Elnatan (gitara), Michał Tokaj (fortepian) i Łukasz Żyta (perkusja). Muzycy wykonają utwory z płyty "Masovian Mantra": "Fifth Rye", "Itzhak of Opoczno", "Pilica", "Gaca", "Grochow Kibbutz", "13 Lakes", "My Mazurka" i "Masovian Mantra".

Szczegółowy program koncertów i informacje o artystach są na stronie: https://palacradziejowice.pl/wydarzenie/4-radziejowickie-wieczory-jazzowe/.

Wstęp na wszystkie koncerty, które rozpoczynać się będą o godz. 19.00, jest bezpłatny, jednak organizator prosi o wcześniejszą telefoniczną (46-857-71-75) lub mailową (rezerwacje@palacradziejowice.pl) rezerwację, gdyż liczba miejsc jest ograniczona.

"Radziejowickie Wieczory Jazzowe zainaugurował w roku 2020 znakomity pianista jazzowy Adam Makowicz, a miłośnicy jazzowych brzmień mogli usłyszeć w Radziejowicach Agę Zaryan z zespołem, duet Paweł Pańta i Stanisław Pańta oraz zespoły Atom String Quartet, Piotr Wyleżoł Trio, Cezariusz Gadzina Sekstet, Andrzej Jagodziński Trio, Wojciech Gogolewski Trio i Włodek Pawlik Trio" – przypomniano w przesłanej informacji.

Organizatorem wydarzenia jest Dom Pracy Twórczej w Radziejowicach.

Radziejowickie Wieczory Jazzowe finansowane są ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Źródło: PAP, Twitter

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy