Koleje Mazowieckie uruchamiają letni pociąg nad morze. Cena biletu kusi!

Artykuł
Koleje Mazowieckie

Tani pociąg „Słoneczny” z Warszawy nad morze wraca na tory po dwóch latach przerwy. Za przejazd „piętrusem” ze stolicy do Ustki zapłacimy 75 zł, a do Trójmiasta – 60 zł. Pierwszy kurs zaplanowano na 25 czerwca.

„Słoneczny” w tym roku wyruszy ze stacji Warszawa Centralna o godz. 5.55, około godz. 9 dojedzie do Gdańska, a na godz. 11.25 – do Ustki. W podróż powrotną wyruszy po godz. 12 i zakończy bieg na stacji Warszawa Centralna kilka minut po godz. 18. „Słoneczny – BIS” będzie kursował tylko w soboty, niedziele i święta w relacji Warszawa Zachodnia (godz. 9.03) – Gdynia Główna (przyjazd 12.56, odjazd 18.29) – Warszawa Centralna (godz. 21.59).

Pociąg zatrzyma się w sześciu miastach na Mazowszu (stacje Warszawa Centralna, Warszawa Wschodnia, Legionowo, Nowy Dwór Mazowiecki, Nasielsk, Ciechanów i Mława Miasto), dwóch w województwie warmińsko-mazurskim (stacje Działdowo i Iława) a także w dziesięciu na Pomorzu (Prabuty, Malbork, Tczew, Gdańsk Główny, Gdańsk Wrzeszcz, Gdańsk Oliwa, Sopot, Gdynia Główna, Wejherowo, Lębork, Słupsk, Ustka).

W pociągach „Słoneczny” oraz „Słoneczny – BIS” będzie można bezpłatnie przewieźć psa i rower. Na podstawie biletu można też skorzystać ze zniżek u partnerów akcji „Koleją do Kultury”, m.in. Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, oraz jego oddziałów – Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach oraz Muzeum Kultury Ludowej w Swołowie. 

Źródło: Koleje Mazowieckie

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy