Kolejny azjatycki kraj deklaruje pomoc militarną Ukrainie. Wiemy, który

portal tvrepublika.pl 29-04-2023, 14:50
Artykuł
canva.com

Jak zapowiedział w piątek przebywający w USA prezydent Korei Południowej Jun Suk Jeol, konieczne jest zapewnienie, iż rosyjska inwazja na Ukrainę się nie powiedzie. Seul rozważa różne opcje militarnej pomocy dla Ukrainy.

"Powinniśmy sprawić, że takie działania nigdy nie zakończą się sukcesem, aby zablokować ewentualne podobne próby w przyszłości” – powiedział południowokoreański prezydent w przemówieniu wygłoszonym w Kennedy School na Uniwersytecie Harvarda.

Jun został zapytany o możliwość udzielenia przez Koreę Południową militarnej pomocy Ukrainie. "Uważnie obserwujemy sytuację na polu bitwy na Ukrainie i podejmiemy odpowiednie kroki w celu przestrzegania międzynarodowych norm i prawa międzynarodowego. W tej chwili uważnie monitorujemy sytuację i rozważamy różne opcje" - odpowiedział.

Jak przypomina agencja Reuters w zeszłym tygodniu prezydent Korei Płd. powiedział, iż Seul może rozszerzyć swoje wsparcie dla Kijowa poza pomoc humanitarną i gospodarczą, jeśli Ukraina stanie się celem ataku na ludność cywilną na dużą skalę.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy