Kompromitacja to mało powiedziane. Kidawa-Błońska znowu na językach

Tomasz Domański 28-06-2022, 16:09
Artykuł
RadioZET

Producentka filmowa, a z wykształcenia socjolog. Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska skompromitowała się na oczach tysięcy słuchaczy podczas ostatniej rozmowy w Radiu ZET. Była rzecznik prasowa rządu za czasów Platformy Obywatelskiej nie potrafiła w sposób rzeczowy wytłumaczyć dlaczego krytykuje pomysł obniżenia cen za paliwo kierowcom tankującym na stacjach PKN Orlen.

"To co robi prezes (Daniel Obajtek, przyp. red.) jest dla mnie niezrozumiałe. Ja rozumiem, że on chce być liderem najbardziej zarabiającej firmy na świecie, tylko że on to robi kosztem Polaków", stwierdziła polityk PO w audycji Beaty Lubeckiej.

Dziennikarka dopytywała dalej. "Ale to będzie można w okresie wakacyjnym kupić taniej 150 litrów paliwa miesięcznie".

"Tylko, że to będzie jak zawsze, ktoś będzie mógł kupić, ktoś nie będzie. Albo normalnie to wszystko działa zgodnie z zasadami ekonomii, jak powinno być, a robienie wyjątków, ulg..."

tylko fakty: PO i PSL chciało podporządkować Lotos Rosjanom? Nieprawdopodobne!

"Ale gdzie tu jest działanie niezgodne z zasadami ekonomii?" drążyła Lubecka.

"Dlaczego ktoś w okresie wakacyjnym ma kupować? A co mają mówić rolnicy którzy muszą pracować, co mają robić firmy które pracują i tylko na wakacje mają ulgi? Ceny powinny być stabilne i nie powinny być obarczone taką marżą", odpowiedziała trzecia pod względem rangi osoba w państwie.

o tym się mówi: Obajtek (PKN Orlen): od poniedziałku rabat 30 groszy na litrze paliwa!

"Co powinien zrobić prezes Obajtek?" Zapytała po raz kolejny prowadząca audycję.

"Przede wszystkim wrócić na ziemię", odparła bliska współpracownik Donalda Tuska. "Ja nie wiem dlaczego Orlen musi nagle się promować", dodała była kandydatka na urząd prezydenta RP w 2020 roku.

"A o ile marżę należałoby obniżyć?" Nie mogła odpuścić dziennikarka Radia ZET.

"Na pewno marża powinna mieć nie kilkaset, a kilkanaście procent. Nie można być chciwym i w taki sposób zarabiać", odparła Kidawa-Błońska

taka jest prawda: Obajtek w Republice: cena baryłki ropy nie zależy od poziomu zarobków [wideo]

"A teraz ile ta marża wynosi?"

"Nie wiem, bo to się zmienia" (...) Ja nie potrafię wytłumaczyć żadnych działań pana prezesa (PKN Orlen) poza tym, że jest jakaś mania tworzenia jakiegoś super hiper koncernu", powiedziała przedstawicielka polskiego parlamentu z Warszawy.Źródło: RadioZET/Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy