Kto za Władimira Putina na Kremlu? Jest źródło przecieku, jest trop!

Tomasz Domański 28-05-2022, 15:05
Artykuł
Reuters

Z uwagi na stan zdrowia prezydenta Rosji Władimira Putina, który od ponad dwóch dekad rządzi krajem, coraz częściej pojawiają się spekulacje na temat jego następcy. Jedno ze źródeł wskazuje, że może go zastąpić jego 35-letnia córka. Na początek Katerina Tichonowa miałaby przejąć przywództwo w partii rządzącej Jedna Rosja - informuje portal dziennika „Bild”.

Jak dodaje portal, coraz częstsze doniesienia o poważnych schorzeniach Putina miały wywołać „duże zaniepokojenie” na Kremlu.

Tichonowa, jest osobą, co do której byłby konsensus kremlowskich decydentów – informuje profil Generał SVR na Telegramie, należący - jak twierdzi „Bild” - do byłego agenta rosyjskich służb o pseudonimie „Wiktor Michajłowicz”. Profil ten publikuje dane z kręgu bliskiego Putinowi.

Według niego Putina u władzy na czele państwa zastąpić ma „twardogłowy” sekretarz rady bezpieczeństwa, 70-letni Nikołaj Patruszew. Tichonowa „stworzyłaby jego przeciwwagę i tym samym zagwarantowałaby stabilność w reżimie Putina” – pisze niemiecki wydawca tabloidu.

 

 

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy